Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Koronavirüs sürecinde İK uzmanlarına 5 öneri

https://iqmakademi.com.tr

Koronavirüs sürecinde İK uzmanlarına 5 öneri


Koronavirüs salgını bir anda tüm dünyanın gündemine oturdu ve iş süreçleriyle ilgili hızla karar alınması gerekti. İnsan kaynakları proje danışmanı İpek Aral, bu salgın krizi sürecini verimli geçirmeleri için İK uzmanlarına 5 önemli öneride bulundu.

Pek çok işverenin kadrosunun büyük kısmını evden çalışmaya yönlendirdiği sıra dışı zor zamanlardayız. Koronavirüs pandemisinin yarattığı gerek ekonomik, gerekse psikolojik krize hiçbir şirket, hiçbir çalışan hazır değildi. Ancak oldu ve bizim bu süreçten kaynaklı şokumuzu bir an önce atlatıp, küçük de olsa günlük işlerimizden kazançlar yaratmaya odaklanmamız gerekti. Koronavirüsü krizi eninde sonunda bitecek ve bu küçük çabalar, bizim geleceğe olan inancımızı ve ümidimizi güçlendirecektir.

Salgın krizi sonrasında karşı karşıya kalacağımız ekonomik durum her ne olursa olsun, işveren ve çalışanlar ortak akıl kullanarak, el ele verdikleri taktirde çarkın yeniden dönmesini en kısa sürede sağlayacaklardır.

Peki, şirketlerimizdeki seçme yerleştirme süreçlerinden sorumlu insan kaynakları yönetici ve uzmanları olarak bu zorlu dönemde neler yapabiliriz?

Öncelikli olarak pozitif kalmaya, olumlu düşünmeye özen göstermeliyiz. Her şeyin başının sağlık olduğunu unutmamalıyız. Sağlığımızı korumak için gerekli bütün önlemleri almalı, uyarıları ve yaptırımları takip etmeliyiz.