Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

TÜRKAK tarafından AB-0403-P Akreditasyon Numarası ile akredite edilmiş olan IQM Akademi Belgelendirme Eğitim Ve Gözetim Hizmetleri Limited Şirketi, MYK Yönetim Kurulunun 19.01.2022 tarihli ve 2022/13 sayılı kararı ile sınav ve belgelendirme yapmak üzere YB-0306 kodu ile yetkilendirilmiştir.

IQM Akademi Belgelendirme Eğitim ve Gözetim Hizmetleri Ltd Şti

24 Saat Destek

0(216) 574 78 28

Performans Sınav Kuralları ve Sınav Şartnamesi

PERFORMANS SINAVLARINDA ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN GENEL KURALLAR

 

Adaylar kendilerine bildirilen saatte sınavın yapılacağı alanın önünde hazır bulunmalıdır. Sınav başlangıcından itibaren 15 dakika sonra gelen adaylar sınava alınmayacaktır.
      •  Geçerli kimlik belgesi yanında bulunmayan aday kesinlikle sınava alınmayacaktır.(Sürücü belgesi veya Nüfus cüzdanı )
      •   Adayların telsiz, cep telefonu, çağrı cihazı vb. iletişim araçları, hesap makinesi, data bank vb. özel elektronik donanımlar ile sınav alanlarına girmeleri yasaktır.(Yanınızda ise sınav öncesinde kapatmanız gerekmektedir.) Aksi durumda adayın sınavı iptal edilir.
     • Sınav alanında sınavı gerçekleştirmek için gerekli olabilecek ekipman ve donanımlar bulunmaktadır. Dışarıdan bir ekipman kullanmayınız.  
     • Sınav süresi boyunca iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyunuz.
     • Gerekli durumlarda sınav yapıcınıza kameranın karşısına geçerek mola vermek istediğinizi belirtebilirsiniz. Sınav yapıcınızın belirttiği mola sürelerine uyunuz. Sınav yapıcınıza belirtmeden mola vermeniz, herhangi bir nedenle sınav alanını terk etmeniz durumunda sınavınız geçersiz sayılacaktır.
     • Sınav süresi boyunca 1,5 saatte bir olmak üzere 10 dk.’lık molalar planlanmıştır. Adaylar planlananlar dışında mola da talep edebilirler. Sınav esnasında ve molalarda görevlilerin her türlü uyarılarına uymak zorundadır.
    • Sınav performansları kamera ile kayıt altına alınacaktır. Sınav disiplinini bozan, kendisi yerine başkasını sınava sokmaya çalışan vb. faaliyetlerde bulunan adayların sınavları geçersiz sayılır. Gerektiğinde bunlar hakkında yasal işlem başlatılır.
    • Aday ile ilgili belgenin iptalini gerektirecek bir durumun oluşmaması ve belge geçerlilik süresi boyunca kişi ile ilgili belgelendirme kuruluşuna performansa ilişkin şikâyet gelmemiş olması durumunda fiili olarak toplam 18 ay çalıştığını belgelendirdiğinde, belgenin geçerlilik süresi uzatılır.

 

Sınavın Yapıldığı Sektöre Göre aşağıdaki bilgiler okunacaktır

     • Sınavda başarılı olan adayların belge geçerlilik süresi;

Ticaret Sektörü, 5 yıl.

     • Yeterliliklere ait gözetim süreleri ilgili sınav şartnamelerinde detaylandırılmış olup;

Ticaret Sektörü: için belge alındığı tarihten itibaren 2. yıl ile 3. yıl arasında,

 

PB.ŞT02 Yay Tar. 15.06.2020 Rev. 00